• FRUiTS

  by  • 19.1.2008 • Lolitou každý den • 3 Comments

  FRUiTS, sice není žádný styl, který byste mohli vidět někde na Harajuku, ale určitě byste byli nadšení kdybyste ho zahlédli někde v českém knihkupectví nebo dokonce u novinového stánku. Jedná se totiž o magazín s fotkami právě z Harajuku. Na svědomí ho má fotograf Shoichi Aoki a ve známost vyšel roku 1997, když Aoki zaznamenal nový trend mezi mladými Japonci v ulicích Harajuku v Tokiu.
  Tito mladí lidé zkombinovali tradiční japonské oblečení (například kimono nebo gety) se západním stylem (osobně si to představuju jako džíny, klasické tričko s potiskem, atd…) nebo s místním japonským trendem a nebo klidně i s punkovým oblečením. Tito lidé taky nebyli posedlí žádnou značkou (narozdíl od toho, co se o Japoncích povídá). Vytvořili „Harajuku Free Style“ a to bylo to, co chtěl Aoki zachytit na svých fotografiích.
  Nicméně jak šel čas (a co se módy týče tak ten čas pěkně letí) rozrostla se tato street fashion (nebudu psát pouliční móda nebo jak se to překládá, je to divný xD) o mnoho dalších stylů. Mezi ně určitě patří nám dobře známá Gothic Lolita, Decora, u nás méně známá (nebo alespoň méně oblíbená) Ganguro, Bohemian (podle mě se dají klidně pojmenovat hippies), Garage style (to bych řekla, že je to co běžně nosím, totiž… džíny a nějaké to tričko… ty Japonce, na kterých uvidíte tenhle styl byste bez váhání zařadili mezi Američany) a British Punk (to snad nemusim vysvětlovat)…
  Pokud byste přecejen chtěli do FRUiTS nahlédnout tak větší šanci na úspěch možná budete mít s knihami Fruits (2001) a Fresh Fruits (2005), které z magazínů zkompletovalo a vytvořilo nakladatelství Phaidon Press. Jsem si jistá, že jsem před pár lety jednu z těch knížek držela v ruce… (taky si pamatuju, jak mě od ní přítel nemilosrdně odtrhnul a odtáhnul z toho knihkupectví pryč… T_T stejně jsem neměla za co si jí koupit…)
  .
  .
  .
  Tak jsem se teďka koukla na net a zjistila jsem, že dokonce i na pultech českých knihkupectví (minimálně těch e-shopových) jsou tyhle knížky k mání… Jsou sice poněkud drahé a v angličtině ale jsou taky pěkně tlusté se spoustou fotek. Navíc tam možná najdete i knihy patřící pod FRUiTS ale jsou zaměřené na určitý styl např. Gothic & Lolita od jiného fotografa (Masayuki Yoshinaga)…
  no a na závěr pár obrázků z FRUiTS… (schválně jsem vybrala ty obrázky, na kterých nejsou styly, kterými se hodlám zabývat dál… jako třeba lolitky…)
  fruitsss
  fruitss
  fruits
  fruitssss
  fruitsssss

  About

  Classic lolita z Plzně. Univerzální fanda, vedoucí J-fashion linie na PragoFFestu, přednášející se zaměřením na populární japonskou kulturu na Festivalu Fantazie v rámci linie Orientcon. Účetní.

  http://starry-eyed-lolita.blogspot.com/

  3 Responses to FRUiTS

  1. Zu
   21.1.2008 at 00:49

   Ja ti tu knizku koupim tady, bude to sice v tez anglictine, ale stejne ti musim privest naky ten darecek, ze xD

  2. Veni
   21.1.2008 at 12:03

   :33333333 jasně kup mi něco lolitkovskýho

  3. corina.iw
   30.7.2008 at 15:59

   noooo fruits hahaha to autorovi ako fakt poklona.. mám doma fruits aj fresh fruits a teším sa na pokračko!!! je to strašne uletené a tolko zábavy pritom. niektorí tí ludia tam vám dvíhajuu sebavedomie alebo vyzerajuu ako chodiace smetiaky.. ale niektoré veci suu tam také, že TO CHCEEEEEEM yay fresh fruits sme s kamoškouvzali pred futbalom a pozerali na tribuune.. hahaha fanuušikovia boli proti nám nič ^^

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *