• Inspirace porcelánovými panenkami: Margueritte

  by  • 30.3.2015 • Lolitou každý den • 2 Comments

  Přeji všem krásný den,
  i když jsem na Centrálu několikrát přispěla v minulosti různými událostmi, nikdy to nebyl článek, který se týká outfitů. Březnové téma je však natolik lákavé, že jsem se rozhodla přispět fotkami několika svých stylizací, které jsem v minulosti poskládala. Pravda, lolita je spíše jeden z mých mnoha zájmů a stylů ve kterých se pohybuji, avšak o to více jsem lolitím světem objemných spodniček, nádherných šatů a hlavně milými přáteli z komunity velmi nadšená a jsem ráda, že jsem je poznala. <3

  Photo&edit: Danny Worm – Photographer
  Makeup&hairstyle: Markéta Vaničková
  Model&concept: Margueritte Weinlich
  Vine skirt: Emerald-Dream

  Možná mě potkáváte pod přesdívkou Margueritte Weinlich, pod kterou funguji i na sociálních sítích či blogu (omlouvám se, píšu velmi zřídka). Vychází z mé původní přezdívky „kopretinka“ a mého rakouského příjmení. Ve svém volném čase se věnuji stylizacím a dobově laděným kostýmům,četbě a příležitostnému psaní, kreslení, různému vyrábění, pěstování bylinek, květin a tak. Jedním z mých největších zájmů je výroba přírodních mýdel a přírodní kosmetiky. Nesmím též opomenout, že podporuji a starám se o chod STEAMZINE.CZ, což je e-zin věnující se steampunku, viktoriánské éře a doprovodným tématům. Od tohoto se odvíjí, že se velmi ráda spolupodílím na organizaci či různému pomáhání při různých srazech, piknicích či větších událostech, či je organizuji sama. Teď to například bude dubnový Čaj o páté v Praze, který je zvláštní směsí steampunku, viktoriánského období a lehce nemorální zábavy. Později je v plánu také piknik v krásných prostorech Grébovky. 😉

  Photo&edit: Danny Worm – Photographer
  Makeup&hairstyle: Markéta Vaničková
  Model&concept: Margueritte Weinlich
  Underbust dress: Madame Muffin

  Když si na sebe obléknu lolitu, cítím se jako nádherná, křehká a éterická bytost. Nehledě na kila navíc, nehledě na větší „přednosti“ se skutečně cítím jako něžná dobová panenka. Velmi mě naplňuje vymýšlet detaily, kreslit si nové návrhy na outfity, zdobit. Někdy lituji, že neumím šít, anebo nemám tolik času na tvoření a nemohu si dovolit zrealizovat každičkou svou myšlenku a tak většinou mé nápady zůstávají jen v šuplíku. Ráda tedy svým přítelkyním čas od času vymyslím nějakou zakázqku. Nejsem „brandový“ typ – byť jsou šaty věhlasných značek vskutku nádherné, raději podpořím kvalitní tvorbu našich malých značek. Líbí se mi, když je v tvorbě kus člověka, kterého mám ráda a kterého obdivuji.  :) Více než lolita se v mém šatníku objevují historizující kostýmy a aristokratický styl, dále třeba steampunk a clockpunk. V běžnějším oblékání miluji zdůraznění ženskosti, eleganci, podpatky. Ku příkladu nevyhledávám kalhoty. Ráda nosím korzety, podvazkový pás, šaty, sukně. Ráda se inspiruji nejen historií, ale i umělci. :)
  Photo: Grestem
  Model&Edit: Margueritte Weinlich
  K lolitě jsem se dostala nejen přes aristokratické a historizující styly, ale také díky zájmu o Japonsko. I když se sem tam podívám na nějaká anime, či přečtu mangu, zajímám se především o Japonskou kulturu, tradice a samozřejmě i kuchyni (a přípravu čaje). Vždy jsem ráda pozorovala rozdílnosti v našich kulturách, obdivovala Gejši a divadlo, preciznost a techniku mistrů, vytrvalost a smysl pro rodinu a hodnoty ve všem, co Japonci dělají. Jsou pro mě v těchto vznešených ohledech velkou inspirací. 

  Byť se v komunitě již nějakou dobu pohybují, stále se považuji spíše za začínající lolitu. Budu velmi ráda za vaše rady k outfitů, ale i za možnost se setkat u čaje, popovídat si a být tak součástí této malé rozmanité komunity. :)

  Vaše Margueritte

  2 Responses to Inspirace porcelánovými panenkami: Margueritte

  1. 30.3.2015 at 20:19

   Úchvatné :3 ty šaty od MM jsou nádherné a moc Vám sluší ^__^ Navíc máte, dle mého, normální ženskou postavu! :)

  2. 18.4.2015 at 13:54

   Yuki, moc moc Vám děkuji. :)

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *