• Módní koutek – Animefest 2015

  by  • 20.4.2015 • Lolitou každý den • 2 Comments

  Módní koutek na Animefestu

  Animefest je každoroční setkání fanoušků japonského komiksu (mangy) a animovaného filmu (anime). Jedná se o nejstarší a největší samostatný con svého druhu v ČR. Každý rok nabízí Animefest kvalitní přednášky, zábavné soutěže, praktické workshopy a promítání nových i starších anime.

  Bude probíhat v Brně na výstavišti, 1.-3. května 2015.

  V 1.patře Rotundy nalezenete Módní koutek, kde se budou konat módní workshopy a přednášky! A také spoustu prodejních stánků. Pojďte se podívat, co všechno se tam letos chystá…  (Fotky z Módního koutku na Animefestu 2014)

  Přednášky a workshopy

  === PÁTEK ===

  18:00-19:00 Česání viktoriánských účesů
  workshop od Victorian Catherine

  Nechte se učesat od Victorian Catherine, která dokáže vytvořit nádherný účes jaký nosily krásné dámy z 19. století. Nutností jsou vlastní vlasy (nikoliv paruka) minimálně po lopatky.
  Poplatek 50 Kč za účes (na sponky).

  18:00-19:00 Předváděčka oušek Necomimi
  necomimi.cz

  Přijďte se seznámit s Necomimi. Pohyblivá ouška, využívající nejmodernější technologii snímání mozkových vln, která jsou více než jen hračka. Sledují aktivitu tvého mozku a překládají ji do pohybu, kterým dáš najevo radost, nadšení či únavu bez nutnosti cokoliv říkat!
  19:00-20:00 Viktoriánská éra vs Lolita – principy a styly součastnosti
  přednáška od Victorian Catherine

  Přijďte si poslechnout přednášku o tom, jak moc se novodobá lolita móda inspiruje i liší od módy, která se nosila v 19. století.

  === SOBOTA ===

  9:00-11:00, 15:00-17:00 Česání viktoriánských účesů
  workshop od Victorian Catherine

  Nechte se učesat od Victorian Catherine, která dokáže vytvořit nádherný účes jaký nosily krásné dámy z 19. století. Nutností jsou vlastní vlasy (nikoliv paruka) minimálně po lopatky.
  Poplatek 50 Kč za účes (na sponky).

  Rotunda 12:00-12:30 Lolita přehlídka
  Lolita je japonská móda, která svou inspiraci čerpá v odívání 19. století – široké sukně se spodničkou, šaty s krajkami a mašlemi. Přehlídka se bude skládat ze dvou částí – v první vám představíme různorodé styly japonské módy, v druhé části pak budou prezentovány modely českých a slovenských designérů.
  (Přehlídka probíhá v hlavním sále Rotundy, nebude v Módním koutku)

  9:00-10:00 Vše o Lolita módě
  přednáška od Pierrette

  Základní informace pro ty, co by chtěli začít nosit lolita módu. Z čeho se tento oděv skládá? Čemu se při koupi vyvarovat? Jak pěkně sladit oblečení? Zodpovíme jakékoliv dotazy (^_-)

  10:00-11:00 Cupcake – Jak na něj
  přednáška od Layly

  Roztomilý sladký zákusek, který není vůbec těžké vyrobit!
  Historie cupcaku, jeho výroba, představení nejrůznějších druhů a technik zdobení, inspirace na dekoraci.
  Není nic roztomilejšího, než když Sweet Lolita na piknik donese vlastnoručně napečené cupcaky, krásně nazdobené!
  14:00-15:00 Předváděčka oušek Necomimi
  necomimi.cz

  Přijďte se seznámit s Necomimi. Pohyblivá ouška, využívající nejmodernější technologii snímání mozkových vln, která jsou více než jen hračka. Sledují aktivitu tvého mozku a překládají ji do pohybu, kterým dáš najevo radost, nadšení či únavu bez nutnosti cokoliv říkat!
  15:00-17:00 Šití ozdoby do vlasů
  workshop od Pierrette

  Nezbytnou součástí šatníku každé správné princezny je roztomilý závojíček. Malý či velký, na tom už nesejde. Přijďte si vyrobit elegantní vlasoozdobu (takzvaný „headdress“) ve tvaru kruhového závoje. Nazdobit jej můžete dle vlastní fantazie! (A budou verze pro cukrové i temné princezny!)

  17:00-18:00 Gothici nebo Gotici?
  přednáška od Yuyu

  Přednáška přinese srovnání české a zahraniční Gothic kultury. Dozvíte se co vlastně Gothic je a co už není i když si to hodně lidí myslí. Uvidíte vše od stylu oblékání, až po obydlí a stravu těch opravdu „true“ Gothiců. Od normálu po extrém.

  18:00-19:00 Viktoriánské módní doplňky v lolitě
  přednáška od Victorian Catherine

  Doplňky od rukaviček po slunečníky. Povídání o tom co se dá nosit, co se nosí a na co se zapomíná.

  19:00-20:00 Beseda o české lolita a harajuku komunitě
  besedu vede Pierrette

  Posezení pro ty, co se v komunitě už nějaký ten pátek vyskytují. Povídání o tom, co zajímavého se chystá. Zamyšlení nad tím, co by se dalo zlepšit. Spousta různorodých, vážných i stupidních, témat k diskusi!

  Přednášející a organizátoři Módního koutku

  Pierrette
  Bytost se srdcem zářícím barvami rokoka, snící o romantických pohádkách, tajemných uličkách starých evropských měst a duších pompézních ač křehkých porcelánových panenek. Módní návrhářka a organizátorka lolitích čajových dýchanků.
  Victorian Catherine
  Jejím primárním zájmem je období viktoriánské Anglie. V současné době pracuje na volné noze v oblasti zakázkového šití. Pod jejíma rukama vznikají modely inspirované hlavně viktoriánou, ale také empírem, secesí či šaty pro Lolity a jiné subkultury. V rámci osvěty o historii viktoriánské Anglie, Catherine několikrát ročně pořádá tématické přednášky a pikniky.
  Layla
  Miluje ruční práce všeho druhu. Od korálkování, háčkování, paličkování, šití až po pečení sladkých dortů s marcipánovými dekoracemi. Vyrábí šperky a doplňky pod značkou Charlotte.
  Yuyu
  Celoživotní hráčka, „volnočasová“ Gothička a domácí kutilka. Svůj čas dělí mezi práci, hry a „podivné“ koníčky. Ráda pozoruje a děsí lidi kolem sebe, pokud máte štěstí nebo smůlu můžete ji potkat v Praze při procházce v podivném oblečení s jednou ze svých BJD v náruči.

  Prodejní stánky v Módním koutku


  Se svými stánky přijedou lolita značky:
  Classy Lady
  Lorinoko (ve stánku PD)
  Madame Muffin (ve stánku PD)
  Porcelain Doll
  Rabbit Heart (ve stánku PD)
  Victorian Catherine

  A tvůrci doplňků a šperků:
  Bittersweet Carousel
  Epitaph Clothing (stánek před Rotundou ve stanu)
  Charlotte (ve stánku PD)
  Monica Otmili (ve stánku PD)
  MadMade (ve stánku PD)
  Originl Sin (ve stánku PD)
  …a další…

  About

  Gothic Lolita & Aristocrat z Moravy. Miluje panenky, bizardní módu, stará města, pohádky, čaj a čajovny, příběhy o zakázané lásce, stroje a počítače.

  http://www.porcelaindoll.cz

  2 Responses to Módní koutek – Animefest 2015

  1. mirek
   20.4.2015 at 22:46

   …inu Pierrete; správná dívka, slečna, na správném místě.
   Mirek ze Žatce

  2. hitomi
   21.4.2015 at 07:56

   Opět samé zajímavé přednášky! Ale vsadím se, že se zase na nic (jako skoro každý rok) nedostanu, ale rozhodně se budu snažit. Minimálně opět navštívím stánky a snad si něco odnesu :))

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *