• Téma na měsíc březen a návrhy na téma pro duben

  by  • 2.3.2012 • Lolita fashion • 24 Comments

  Hezký den,

  tématem na měsíc březen jsou květiny!

  Druhé téma jsou alternativní verze lolity a používání netradičních a staronových prvků v lolitě.

  Snad bude více příspěvků než v únoru. :3

  Dle ankety byste si rádi napříště rozhodovali o tématu sami. Tudíž si vás vyzkouším, do komentářů mi do 12.3. pište návrhy. 13.3. udělám anketu. Dle hlasování se rozhodne o tématu pro duben. Pokud žádné návrhy nebudou, budu dál pokračovat v kopírování témat z EGL.

  Venea

  About

  Classic lolita z Plzně. Univerzální fanda, vedoucí J-fashion linie na PragoFFestu, přednášející se zaměřením na populární japonskou kulturu na Festivalu Fantazie v rámci linie Orientcon. Účetní.

  http://starry-eyed-lolita.blogspot.com/

  24 Responses to Téma na měsíc březen a návrhy na téma pro duben

  1. 2.3.2012 at 13:31

   Ačkoli bych „alternativní verzi lolity“ viděla jako téma na egl velice ráda, mám spíš pocit, že se tím myslí „Alterations“ = „úpravy“, jako když vylepšíš nějakou obyčejnou starou halenku krajkou a uděláš z ní loli? Ale s těmi staronovými prvky souhlasím.

   A osobně nechápu, proč bychom měli mít témata zvlášť, jakože… stejně se s tím asi nikdo nebude vymýšlet, je s tím práce navíc a témata na egl jsou dobrá. (Hlasovala jsem pro ne, ale koukám, byla jsem v převážné menšině XD).

   • 2.3.2012 at 13:39

    Jo to druhé téma není úplně dobře přeloženo… to up-cycling jsem nemohla nějak pochopitelně přeložit do češtiny ačkoliv jsem věděla, že je to to dělánjí ze starých věcí nové nebo lepší. Vykašla jsem se na to a vykutila z toho tohle. XD Snad mi bude prominuto

    A k tomu vymýšlení následujícíh témat… osobně si myslím, že sice 50 lidí hlasovalo pro ale ve finále jestli se zapojí třeba tři lidi… xD Stejně jako když lidi chtěli novinky z českých butiků a pak je nikdo dělat nechtěl… Tudíž vše zůstane při starém, budu krást z EGL… Jen jsem chtěla být hodná a dát lidem šanci s tím, že by se třeba pak víc zapojili….
    Já vím jsem hrozně naivní a nepoučitelná…

  2. 3.3.2012 at 00:37

   Já bych třeba ráda viděla zadané lolitky a jejich přítele, vždycky mě strašně fascinovaly ty fotky, kdy jsem obrovský svítivě růžový cupcake a vedle něj přítel v ošoupaných kalhotách a s trikem s nějakým vtipem, který pochopí jeden člověk z tisícovky 😀 Ale chápu, že by to ze hry vyšachovalo nezadané lolitky 😀

   Dále by se mi třeba líbilo vidět fotky lolitek ze školy, jak sedí obklopené svými normálními spolužáky ve třídě, ale to pro změnu vylučuje ty slečny, které už do školy nechodí 😀 Leda že by se to nějak zobecnilo a byly to lolitky na místech, která běžně denně navštěvují – škola, práce, fronta v samoobsluze, pošta, bankomat, MHD…

   • 3.3.2012 at 10:36

    To jsou skvělé nápady! *_*

   • 3.3.2012 at 13:11

    Ket… <3 to je skvělí nápad! To s boyfrendama je vážně skvělé (škoda že jsem sólo XD)
    Co tak lolita obchodu se sportovním oblečením.. (LoL) ... lolita v obchodáku, na nákupu.

   • Alice
    3.3.2012 at 14:58

    S těma přítelema nevím jestli by se to chytilo podle představ. Podle mě by se nafotily zase jen ty profláklé páry co mají fotky všude a ten zbytek co bysme chtěli vidět by se do toho vůbec nehrnul. :(
    Ani mě by se do toho nechtělo popravdě. Nerada se na netu moc vystavuju 😀

   • 5.3.2012 at 13:23

    u těch boyfriendů bych viděla hlavně problém v nich… xD přecej už je to takové zasahování do soukromí… i když vím jak to myslíš a sama si tohle s Davidem docela užívám xD

    A k tomu druhému… už vidím jak mě někdo fotí v práci xDD ale taky vtipné téma

   • 6.3.2012 at 20:36

    To jsou skvělé nápady *-*

  3. 3.3.2012 at 10:40

   Já hlasovala v anketě pro ano, ale tak jednoznačné ano to není. Spíš bych se držela egl a vybírala z témat jen ta, která by vůbec šla v českých poměrech vytvořit. Takže bych byla pro, aby třeba jedno téma kopírovalo egl a druhé jsme si samy vybíraly. :3

   Z březnových témat jsou skvělá obě, snad se mi podaří post alespoň k jednomu z nich.

   A nějaké vlastní návrhy? Třeba lolitky a jejich mazlíčci nebo lolita v prostředí, kde žije (spíše myšleno jako okolního příroda v blízkosti jejího bydliště).

  4. 3.3.2012 at 13:06

   No já bych byla ted pro alternativní verze lolity.. Na květy je dost brzo ty bych dala tak v Dubnu a nebo spíše v Květnu až na to bude i příhodné počasí a roční doba.

   • 5.3.2012 at 13:27

    Ty témata co jsou teďka napsaná nejsou návrhy ale ty, co už podle EGL platí… a kytičky už jsou teďka vylezlé viděla jsem spousu sněženek a krokusků :3

  5. Minamino Shana
   3.3.2012 at 21:50

   Mě se líbí nápad Lolita a mazlíčci, Lolita ve všední den (prostě třeba u televize, PC, …) lolita a rodina a lolita a přítel (a kdo nemá partnera tak třeba nejlepšího kamaráda :))

   ale klidně jsme i pro EGL témata, nikdy nejsou špatná :))

  6. Michelle
   4.3.2012 at 09:04

   Dobrý den, vím, že se můj dotaz pravděpodobně nehodí k tomuto příspěvku, ale zeptám se. Lolita styl mě láká už více let, ale teprve teď jsem se rozhodla s ním začít. Co byste mi doporučily jako první věc, kterou mám udělat? Nějak zmatkuji…
   Moc děkuju
   Michaela

   • 4.3.2012 at 10:31

    Na tvém místě bych nejprve pořádně prostudovala stránky o lolitě (hlavně tyto: http://gothiclolita.wz.cz/) a zkusila se seznámit s nějakou zkušenější lolitkou, může ti dát spoustu rad a uvést tě do komunity. :3

    • Michelle
     4.3.2012 at 10:41

     Děkuju za rady :) Nevíte o někom, s kým bych se mohla seznámit a kdo by mě mohl do komunity uvést???
     M.

   • 4.3.2012 at 10:46

    Krásný den slečno.

    <3 Nevím co vše o lolitě víš, tak ale kdy bych to vzala od začátku. Bylo by fajn navázat kontakt třeba na fb, je to pro tebe výhodné, hodně dívek prodává své věci, mohla bys od nich koupit skvělé kousky, a také ti poradí a pomohou.
    Pokud umíš šít mužeš si třeba sukni ušít sama, spodnička je náročnější ale dáse zvládnout. Petra sem nedávno posílala návody na šití. Hmmm no a pak tu máme lolita švadlenky.
    Mohla bych ti tady psát do aleluja ale raději ti poradim tady.
    http://www.facebook.com/profile.php?id=1565036847&ref=profile
    S.ANASIS@seznam.cz

   • 4.3.2012 at 12:15

    Pokud už lolitu dlouho sleduješ asi už víš, jak by měla vypadat, což je dle mého to nejdůležitéjší, Tedy v každém případě zachovávat lolita siluetu… barvy, vzory atd už jsou jen na tvém vkusu.
    První věc, co bych si tedy pořídila je rozhodně spodnička. Některé zrovna prodává Porceclain Doll nebo Ophelie (viz seznam českých butiků)
    Nevím jak jsi stará a tudíž netuším jestli ti do tvého oblékaní mají ještě co říkat rodiče, či jeslti už bydlíš třeba sama… Taky nevím jak jsi se oblékala doteď a s jakým lolita podstylem bys chtěla začít….
    Budu ráda, když mi napíšeš maila a můžeme se o tom rozpovídat v konkrétnějších faktech. :3
    veneaglorthiel@seznam.cz

  7. 4.3.2012 at 13:57

   Mě by se líbily pokoje lolitek..hrozně ráda bych je viděla ^^ Vím, že už tady bylo Lolita room meme, ale to je dávno a třeba by se to teď více chytlo :)
   Jinak všechny navržené témata jsou podle mě dobré :)

   • 5.3.2012 at 16:19

    V časopisu Poisoned Alice je v každém čísle představen nějaký ten lolití pokoj, takže toto téma zde mi přijde trochu zbytečné…
    http://poisoned-alice.ic.cz/

    • 9.3.2012 at 17:56

     Pravda…pardon, to jsem si neuvědomila. :)

  8. Elizabetha
   6.3.2012 at 11:32

   lolita a domaci mazlicci neni spatny napad, urcite bych se zapojila.
   taky by se mi libilo „ne uplne lolita konicky“ – jako airsoft nebo jezdeni na vodu a tak podobne.

   naprosto souhlasim s tim ze pokud by bylo tematem lolita a pritel pravdepodobne by se zde objevili jenom ty notoricky zname pary [nic proti nim], i kdyz treba by jsme se divili, mozna by to stalo za to zkusit.

   • Myra
    6.3.2012 at 12:57

    No, už jenom z důvodu vyčítané „profláklosti“ bych zrovna já na tohle téma nic nepostovala…

    Ale ten nápad „koníčky/hobby/záliby lolitek“ by se mi líbil celkově, nejenom ty ne úplně lolita. Nebo třeba lolita a cestování =)

  9. Nezumi
   6.3.2012 at 11:56

   Ten napad s priatelmi sa mi paci, hlasujem za :) Okrem toho ako knihomolku by ma celkom zaujimalo, co citaju ostatne slecny… alebo uz bola niekde takato tema?

  10. 6.3.2012 at 20:37

   To téma s květinami bude asi trošku oříšek, když nám tuhle zimu to počasí pěkně šílí, ale určitě se to dá nějak zvládnout

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *