• Téma na měsíc březen: Oldschool

  by  • 11.3.2014 • Novinky na webu • 3 Comments

  Tentokráte jsou tématem začátky a s nimi i Oldschool Lolita.
  Můžete zavzpomínat na časy, kdy jste s lolita módou začínali a poslat pro srovnání fotku svého prvního a posledního outfitu. A proč také nezkusit nějaký typický černo-bílý outfit i dnes, a neudělat pár krásných fotek?

  Také bych se ráda zeptala na několik názorů, pokud chcete, odpovídejte v komentářích:
  1. Máte radši novodobou lolitu plnou rozkošných potisků, a nebo raději oldschool se záplavou krajek?
  2. Nosíte stále rocking horse boty? Líbí se vám k lolitě?
  3. A co obdélníkové headdressy?
  4. Pokud jste v této módě už nějakým tím rokem, vidíte v české komunitě rozdíl mezi tím, jaká byla kdysi a jaká je nyní?

  About

  Gothic Lolita & Aristocrat z Moravy. Miluje panenky, bizardní módu, stará města, pohádky, čaj a čajovny, příběhy o zakázané lásce, stroje a počítače.

  http://www.porcelaindoll.cz

  3 Responses to Téma na měsíc březen: Oldschool

  1. 11.3.2014 at 14:42

   1. Já už za starých časů měla raději spíše umírněnější jednoduché outfity, takže ani jedno. =D

   2. Ještě je mám schované, ty staré montrealky z Little Chilli… A až jim znova přilepím podrážku, budu je zase nosit ven – ale spíš k civilním outfitům, než k lolitě, k ní se mi víc líbí boty na podpatku.¨

   3. Obdélníkové headdresy jsou zlo! Pro headdresy jsem všemi deseti, ale rozhodně ne pro hranaté.

   4. Dřív byla komunita menší a každý se s každým znal. Dnes valnou většinu nových holek neznám.

  2. 11.3.2014 at 19:55

   1. Máte radši novodobou lolitu plnou rozkošných potisků, a nebo raději oldschool se záplavou krajek?
   Mám ráda oldschool s umírněným množstvím krajek i lolita šaty s potisky. Většinou se mi líbí mně bláznivé potisky, obdivuji classic Lolitu, současná vlna classic a OTT classic stylu mi velmi vyhovuje a asi nejvíce odpovídá mému estetickému cítění, jsem totiž zatížená na historické oděvy a střihy, což se snažím podsouvat do svého šatníku.

   2. Nosíte stále rocking horse boty? Líbí se vám k lolitě?
   Nenosím, nikdy jsem je neměla, ačkoliv mě fascinují. Co mě od nich vždy odradilo byla výška té platformy, měřím 170 a další cm navíc by mi prostě přišly už moc. Já sice nosím i dost vysoké štekle, ale u těch RHS to nějak cítím jinak, nevím čím to je.

   3. A co obdélníkové headdressy?
   Nikdy se mi nelíbily a v časech, kdy oldschool nebyla oldschool, ale tou nejnovější módou, jsem s nimi „bojovala“, nikdy jsem žádný neměla.

   4. Pokud jste v této módě už nějakým tím rokem, vidíte v české komunitě rozdíl mezi tím, jaká byla kdysi a jaká je nyní?
   Určitě, tehdy bylo oblečení lolitek více handmade a někdy až amatérské (neberte to prosím nijak zle), od té doby se švadlenky hodně vymakaly a lolita styl se též dost proměnil, tak vznikají jiné věci. V současnosti je též více značkových šatů, když si vzpomenu, že dříve byly Anna House a Bodyline získávané přes Lolo Express raritními věcmi, je to úsměvné.

  3. 12.3.2014 at 00:01

   1. Spíše tu starší verzi, ale spíše ty umírněnější bez jakkýhkoli záplav. XD

   2. RHS se mi k Lolitě líbí a pokud to outfit a hlavně počasí (XD) dovolí, nosím je moc ráda.

   3. Osobně je už dávno nenosím, protože mi nesluší, ale na jiných se mi líbí. Myslím si, že zvláště slečnám s puffy účesem. :)

   4. Lolita módě se věnuju spousty let a komunitu znám skoro stejně tak dlouho (v mých lolita začátcích byl internet, alespoň u nás, ještě v plenkách XD) a rozdíly tu jsou a docela velké. Ale to je nejspíše tím, že to už není zábava několika málo slečen na moravě a několika v čechách, ale že jsme se rozrostli do mamutích rozměrů a oproti tehdy se dnes řeší čím dál více zbytečností a nesmyslů. XD

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *