• Téma na měsíc červenec: Vintage

  by  • 1.7.2014 • Novinky na webu • 4 Comments

  Slovo vintage by se do češtiny dalo přeložit jako zastaralý, starodávný, historický.
  Můžete se s tímto stylem setkat jak v módě, tak i ve výzdobě interiéru. Většinou mu dominují vybledlé odstíny béžové barvy a často je dozdoben paličkovanými krajkami, perlovými korály či růžemi. S lolitou se kombinuje nádherně!
  Jako „vintage“ oblečení se též označují šaty staré desítky let, které se dají zakoupit ve specializovaných second-handech.

  1. Vlastníte nějaký kus oděvu či šperk po prababičce (pratetě, atd…), který s lolitou geniálně ladí?
  2. Nakupujete v second-handech? Jaký byl váš nejlepší lolití úlovek?
  3. Nakupujete ve starožitnictví? Jakou nejkrásnější věc jste si odtud odnesli?

  Tento měsíc na Centrále uvítáme články s outfity zašlých starobylých barev, s outfity sestavených z oblečení ze second-handu, jakékoliv „starodávně“ upravené fotografie či foto Vašeho „vintage“ koutku v pokoji (^_-)

  About

  Gothic Lolita & Aristocrat z Moravy. Miluje panenky, bizardní módu, stará města, pohádky, čaj a čajovny, příběhy o zakázané lásce, stroje a počítače.

  http://www.porcelaindoll.cz

  4 Responses to Téma na měsíc červenec: Vintage

  1. Eli
   2.7.2014 at 10:56

   Jupí!Skvělé téma!Zbožňuju vintage! 😀
   1)Ano :3 mám háčkované rukavičky po prababičce a krásnou gobelínovou kabelku
   2)V second-handech nakupuju pravidelně k mým nejlepším úlovkům patří tmavý kabát pod který se vejde spodnička,hnědé šněrovací boty a látka,ze které jsem si ušila lolita sukni :)
   3)Do starožitnictví bohužel nechodím,ale když jdu navštívit babičku,občas si něco odnesu(Vždy mi říká,že jí to tam jen tak leží a stejně by to nevyužila) To se potom vracím s roztomilou broží,rozbitýmy zlatými náušnicemi(ještě stále mi leží v šuplíku),s látkami s jeleny a modrotiskem…Nejvíc ale zbožňuji svou nádhernou prvorepublikovou sadu nábytku pro panenky.V komodě uchovávám své lolita šperky,šatní skřín mi slouží jako toaletní zrcátko a na stůl si občas odložím klíče.Je taková správně vintage.Ošoupaná používáním,slepovaná lepidlem 😀
   Už se moc těším na příspěvky a sama také určitě něčím přispěji :3

  2. 3.7.2014 at 12:58

   Vintage se mi také hrozně líbí, ale teprve buduji šatník, takže si na nějaké kousky chvilku počkám.

   1. Bohužel… Obě mé babičky si zatím své věci střeží, navíc bohužel jedné při požáru všechny staré věci shořely a druhá není sentimentální a má trochu moderní vkus. Takže pár „vintage“ věcí mám spíš po mamce.

   2. Mám dva krásné starobylé stříbrné prstýnky, které mi věnovala mamka, protože už stříbro nenosí, pak jsem před šesti lety ulovila starou porcelánovou kamej na Aukru, ale stále čeká na pořádné vyčištění. Jinak toho moc nemám. Ještě dvoje háčkované rukavičky, které jsem před lety koupila od Mirabel a které jsou po její babičce. Na jednom vojenském výprodeji jsem ještě koupila krásnou stříbrno-fialovou brož s vážkou, ale o jejím stáří by se dalo dost polemizovat.

   3. Do starožitnictví nechodím, protože tam bohužel málokdy najdu něco, co se mi líbí – sice se mi vintage líbí jako módní styl, ale co se týče životního stylu a bytového designu, jedu těžce v moderním minimalismu. 😀 A staré šperky zase dost bývají mimo mou cenovou kategorii. Spíš bych někdy ráda zkusila vyrazit na blešák, tams e objevují poklady. :)

  3. 8.7.2014 at 10:48

   1. Bohužel nic takového nemám :(

   2. V second-handech nakupuji velmi zřídka. Ale mám odtud krásnou halenku, u které stačilo vyměnit knoflíčky a je z ní dokonalý lolití kousek! (^_^) Vím, že jedna z moravských lolit v second-handu ulovila hodinovou sukni od Bodyline :O

   3. V Olomouci ve Ztracené ulici je nádherné starožitnictví Eden, když člověk vejde dovnitř, je to jako by se vrátil v čase. Spousta starodávného porcelánu, starých hraček, ozdob, podivných přístrojů… a stěny a po strop zaskládány obrazy a hodinami. Občas tam nakupuji – třeba nedávno jsem si odtud odnesla krásnou ručně vyřezávanou dřevěnou krabičku – když mi řekli její cenu, nevěřila jsem vlastním uším – stála pouhých deset korun.

  4. JAm
   13.7.2014 at 15:04

   1.
   Ano… Až bude foťák fungovat, třeba se ukecám k nafocení. Nicméně stále nosím na krku přívěšek s českými granáty, má okolo 300 let.. jedna z cenností po prababičce. Mám jednu vykládanou brož ve tvaru kordu, ta je tak 200 let stará, kdesi mám kabelku, co chce nějakou péči abych jí mohla nosit….

   2.
   Ano, nejradši! Myslím, že nejlepší úlovek byly moje basic černé šaty. Jinak já hodně jdu po svetrech…

   3.
   Já ve starožitnictví bydlim…..Nicméně jo… A na blešácích taky…Třeba stříbrné hodinky za 100 korun nebo hodně kupuju hodinový strojky, starou brož z roku 1920 pro Wel s ptáčkama a spoustu korálků, co jsou datem výroby okolo roku 1900, abych z nich mohla dělat steampunkové šperky.
   Jednoho dne vezmu na půdě to křeslo a pohovku vykládané perletí a zrenovuju je… :)))))))))))

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *