• Téma na měsíc březen: Panenky

  by  • 11.3.2015 • Novinky na webu • 7 Comments

  Porcelánové panenky jsou velkou inspirací celé lolita subkultuře. Tento měsíc je určen tomu, abyste na Centrálu posílali fotky svých panenek (pokud je sbíráte), outfit inspirovaný panenkou nebo třeba návod na panenkovské líčení!

  A opět menší diskuse do komentářů:
  1. Vlastníte nějakou BJD panenku? Jestli ano, povězte nám o ní!
  2. Jaké prvky v outfitu podle vás určují „panenkovský look“? Je to jen velkýma hodně nalíčenýma očima se spoustou umělých řas, nebo je v tom i něco více?
  3. Když nosíte lolitu, chcete záměrně vypadat jako panenka? Nebo lolitu nosíte z jiných důvodů a panenkovskému vzezření se spíše vyhýbáte?

  About

  Gothic Lolita & Aristocrat z Moravy. Miluje panenky, bizardní módu, stará města, pohádky, čaj a čajovny, příběhy o zakázané lásce, stroje a počítače.

  http://www.porcelaindoll.cz

  7 Responses to Téma na měsíc březen: Panenky

  1. 11.3.2015 at 17:15

   Toto téma se mi moc líbí ♥

   ♥BJD nevlastním, ale toužím po ní ^^
   ♥Dle mého zjev panenky dělají hodně mary janes s kotníčkovými krajkovými ponožkami. Je to také fajn na léto. Pak samozřejmě circle lenses, ale i bez nich se dá vypadat jako panenka ^^ Roztomilé halenky s kulatým krajkovým či volánkovým límečkem nic nezkazí ♫
   ♥ Je to podle nálady. Mám ráda roztomilé oblečení, takže to možná vypadá panenkovsky, ale ne vždy je to plánovaně XD Většinou si lolitu oblékám podle toho, na jaké oblečení mám zrovna náladu, občas mám chuť vypadat jako panenka, tak se tak zkouším i obléct ^w^

  2. Rolnička Mitsu
   11.3.2015 at 17:30

   BJD panenky jenom obdivuji a sleduju jejich českou komunitu, zatím žádnou nevlastním, ale třeba jednou… :) Podle mě ten panenkovský look spočívá především v tom líčení, hlavně očí, a výrazu tváře na fotkách :) Panenka může být oblečená všelijak, ale samozřejmě jsou prvky oblečení, které připomínají porcelánovou (nebo jinou starou) panenku více, ale myslím, že to není tak zásadní pokud chceme dělat panenku třeba v jiném lolitím stylu :) Pokud nosím lolitu tak si většinou dělám líčení, které zvýrazňuje především mé oči, ale také víc nevině panenkovské si dělám ke sweet popřípadě klasickým stylům :)

  3. 11.3.2015 at 17:46

   ~ Momentálně vlastním 11 hotových BJD a 3 hlavy, které čekají na těla :) Informace o nich mám na této FB stránce: https://www.facebook.com/kuzlesresinlovers či na BJD Kingdom, což je „centrálou“ BJD koníčku :)
   ~ Panenkovský look dělá podle mě hlavně náležitý make-up. Co se týče oblečení, myslím si, že panenka může dnes nosit téměř cokoliv, nicméně lolita, pin-up, či jiné podobné styly jsou stále pro panenkovskou stylizaci typické. Pro panenkovský look tkví v naprosté dokonalosti a i když to bude znít trochu divně, tak částečné neživosti.
   ~ I když nosím velice osobitý styl a v současnosti často porušuji pravidla lolity, tu a tam se přistihnu, že se o takový look nevědomě snažím. Hlavně v okamžiku,kdy mířím na BJD sraz :)

  4. N.Aki
   12.3.2015 at 13:57

   1. BJD panenky se mi moc líbí, nicméně žádnou nevlastním, ani po ní netoužím. Investuji do jiných věcí.
   2. Myslím, že „panenkovský look“ dělá především líčení a účes. Outfit na tom má menší podíl. Z mého pohledu by měl působit tak nějak roztomile/křehce/nevinně… Ale může i jinak, záleží na osobním pojetí, možností je určitě spousta.
   3. Lolita módu si s panenkami nijak zvlášť nespojuji. Prostě je to roztomilá móda, podobně jako jiné japonské styly. Někomu to může evokovat panenky, proč ne. Osobně se snažím i v lolitě vypadat v rámci možností přirozeně, takže o panenkovský vzhled mi nejde. U jiných mi „panenkovský look“ nevadí a když je povedený, ráda se podívám. =o)

  5. Anastasija
   15.3.2015 at 18:59

   1. Panenky BJD vlastním dvě, ale trvalo mi sedm let než jsem si byla schopna ji pořídit 😀 jednoho 60 cm kluka Juliya Laevateina což je malý egoistický obluďák a malou Shalottku, která se vejde do dlaně a je to taková moje víla pro štěstí :)
   2.“panenkovský styl“ podle mě určuje hlavně to co vidíme make up, kontaktní čočky, dokonalé vlasy atd. já „panenkovský styl“ nosím, pro někoho je to možná i chovaní, ale když si představím jak se chová slečna v panenkovském stylu vybaví se mi Venus Angelic a z jejího chování je mi tak trochu špatně 😀
   3. panenkovský styl nosím normálně a při lolitě, kterou nosím jen na srazy, se tomu vypadat jako panenka vyhýbám i když je to těžké 😀

  6. HizakiSawaiii
   24.3.2015 at 07:36

   1.Panenky BJD obdivuji už hodně dlouhou dobu chystám si jednu pořídit ale zatím opravdu nevím kdy bohužel cena je dost vysoká takže zatím je to jen takový sen vlastnit jednu BJD. Spíše ted čekám na dobu kdy si pořídím alespon nějakou chvilkovou náhradu – Pullip. Které taky dlouho obdivuji.
   2. „Panenkovsý styl“ rozhodně podle mě hodně dělá make up ale také tomu hodně napomáhají čočky a pak třeba i bonnet a nějaký ten „panenkovský“ účes.
   3.Několikrát mi bylo řečeno že tak opravdu vypadám. Avšak nijak si toho nejsem vědoma a lolitu si s panenkami moc nespojuji.Ale pokud vypadá slečna dobře a má „panenkovský look“ nevidím v tom problém :)

  7. Lady Jane
   5.4.2015 at 14:24

   Sice již březen skončil, ale zapomněla jsem se, takže tady je má dodatečná odpověď.:-)
   1. Bohužel nevlastním, ale mám v plánu si minimálně jednu v blízké budoucnosti pořídit. Jen ještě musím pořádně promyslet, co bude zač (vzhled, charakter, minulost).:-)

   2. V mých očích je už dost panenkovským znakem nadýchaná široká sukýnka po kolena, a když se k tomu přidají krajky a mašličky, tak se jen málokdy stává, aby slečna v lolitě alespoň vzdáleně nepřipomínala panenku, ať už sladkou růžovou, starodávnou vznešenou nebo temnou hororovou. Koneckonců – když vidím classic lolitu v pelerínce a bonnetu nebo headdressu, nemohu si nevybavit porcelánové panenky ve viktoriánských šatičkách, rozesazené kolem stolečku u čajového dýchánku.:-) Umělé řasy, circle lenses a růžové tvářičky jsou podle mě spíš prostředky pro větší zdůraznění tohoto panenkovského vzhledu, než že by ho tvořily. Ale určitě jde vytvořit i lolita zcela nepanenkovská, které to bude slušet stejně jako té panenkovské.:-)

   3. S lolitou teprve začínám, ale i předtím jsem měla tendence oblékat se spíš roztomile, panenkovsky a staromilsky, protože se v tom cítím dobře a jistým způsobem mě to vystihuje.:-) Tíhla jsem k tylovým sukénkám, mašličkám ve vlasech, krajkovým rukavičkám, sametkám na krk a podobně. Takže v tomhle směru hodlám pokračovat a naopak chci image panenky následovat ještě více než kdy dřív.:-)

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *