• Viktoriánský & Steampunkový PIKNIK 2015

  by  • 31.5.2015 • Srazy • 0 Comments

  Viktoriánský & Steampunkový PIKNIK 2015

  FB událost ZDE!
  Pozvánka na STEAMZINE.CZ!

  Krásné dámy, milí pánové!

  Dovolte nám abychom Vás pozvali na piknik v neděli 21. června, který se letos bude konat v Havlíčkových sadech u Grébeho vily.

  Oficiální začátek je ve 13:00 ve steampunkovém kadeřnictví „Napařená hlava“,
  Nádražní 30/19, Praha 5. v 15:00 je zahájen přesun a viktoriánsko -steampunková procházka Prahou do Grébovky. Oficiální začátek pikniku na místě se tedy procházkou může posunout až o hodinu. Kdo se neúčastní procházky je vítán k piknikování již od 15 hodin!

  Dresscode:

  steampunk, clockpunk, cyberpunk, postapo a další příbuzné styly, dále vřele vítáme všechny viktoriánské inspirace, cosplaye, dobové a historií inspirované oděvy z různých materiálů od renesance až po cca 1. polovinu 20. století, včetně uniform a stylů jako gothic, dandy, aristocrat a samozřejmě lolita. ♥

  Rádi uvidíme všechny, jenž přijdou načerpat inspiraci, avšak žádný kostým nevlastní. Pevně věříme, že ve své sříni naleznete oděv, který bude alespoň lehce společenský a ve kterém mezi námi lehce zapadnete. 😉

  ~PROGRAM~

  ~ 13:00 setkání a oslava otevření ve steampunkovém kadeřnictví Napařená hlava! Na míste možnost převlečení do kostýmů, dolaďování účesů, makeupu a celkové vizáže od milých a šikovných žen z Napařené hlavy, malé posezení, občerstvení, prodejci, fotografové a electroswing na živo! Více na Otevírání Napařené hlavy!

  ~ 15:00 hromadný odchod z Napařené hlavy a následná procházka či MHD přeprava do Havlíčkových sadů dle aktuální nálady a dohody. :)

  ~ 17:00 malé připomenutí čtené přednášky „Tradice čaje o páté“ od Clarissy Dalloway, kterou jste mohli slyšet na Čaji o páté: Od oděvu po výchovu. :)

  ~ 18:00 SOUTĚŽní předčítání děl malé básnické soutěže a následné vyhodnocení a oceněnění malými dárky! 😉

  ~PRAVIDLA SOUTĚŽE~

  Tentokráte se můžete těšit na soutěž, jejíž náplní bude poezie! Vymyslete pro návštěvníky pikniku báseň, pár veršů či přímo haiku na jedno z těchto zadaných témat: steampunk, 19. století, pára, viktoriánské období,… a všechna příbuzná a obdobná témata, fantazii se meze nekladou!

  Velmi se těšíme na vtipná a originální dílka! Předčítat i hodnotit budeme na místě, nicméně díla můžete přidat i na zeď FB události. Nejlíbivější budou odměněny malými dárky! :)

  ~Co se chystá dále?~

  Naš piknikový dýchánek je především zaměřen na odpočinek u dobrého jídla, konverzaci a seznamování, popřípadě nenucenou zábavu v podobě nenáročných deskových her, fotografování a spřádání tajných plánů na ovládnutí světa.

  Nezapomeňte na deku, něco dobrého, úsměv a přátelskou náladu! 😉
  Fotografování povoleno!

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *